usługi informatyczne

jacek tkocz


informatyka w biznesie

Informatyka w biznesie – interdyscyplinarne podejście do działania firmy. Informatyka działa na styku finansów, sprzedaży, planowania, logistyki itd. Nie można rozwijać jednej dziedziny funkcjonowania firmy kosztem drugiej. Potrzebny jest zrównoważony rozwój we wszystkich kierunkach, co właśnie przy użyciu technologii informatycznej jest możliwe.

Informatyka w biznesie – wyzwania

Nasze otoczenie biznesowe stale się zmienia. Dla wielu firm zastosowanie rozwiązań internetowych był nie tylko czymś, co pozwalało na wyprzedzenie konkurencji, ale wręcz przetrwanie. Pandemia COVID uświadomiła wielu przedsiębiorcom, że sklep internetowy to nie jakiś jedynie dodatek do ich działalności, ale konieczność.

Zmiany w przepisach prawa to również ogromne wyzwanie dla firmy. Choćby wprowadzenie nowego pliku JPK sprawia, że potrzebne jest coś, co pozwoli na sprawne dostosowanie się do wymagać fiskusa.

Potrzebujesz zatem takiego wsparcia informatycznego, które nie tylko będzie w przypadku pojawiających się wyzwań realizować twoje wytyczne, ale rozumiejąc sytuację firmy, pokaże otwierające się możliwości.

Informatyka w biznesie – wdrożenia

Cały świat się zmienia, więc i firma się zmienia. Firma się zmienia, więc i sposób pracy w firmie się zmienia. Wszystkie te zmiany trzeba odpowiednio wdrożyć. To jedna z ważniejszych części funkcjonowania firmy w ogóle a przy okazji również dotyczy to wykorzystania narzędzi informatycznych. Wdrożenie to wykorzystanie do maksimum tego, co w technologii jest dostępne w ramach naszego budżetu.

Wdrażając zmiany, a wdrażasz je nawet wtedy, kiedy tego tak nie nazywasz, potrzebujesz takiego wsparcia informatycznego, które rozumie twój biznes i odpowiednio dostosuje dostępne narzędzia dla dobrej współpracy całej firmy.

Informatyka w biznesie – programowanie

Nie ma na świecie programu, który może wszystko. Nawet najdroższe programy mają ograniczenia. Nie oznacza to jednak, że musimy zawsze się godzić na wszystko, co daje nam program. Ani nie jest konieczne od razu szukać najdroższego programu, bo może w przyszłości będzie będzie potrzebna nowa funkcjonalność. Nawet w najprostszych i tanich programach wykorzystywanych w dzisiejszym biznesie możliwe są zmiany i rozszerzenia.

Przykład: Zupełnie niedawno weszły w życie przepisy nakazujące właścicielom sklepów z bronią i amunicją dokładniejszą ewidencję zmian na dokumentach wydania i przyjęcia. Zatem należy ewidencjonować nie tylko to, kto i kiedy coś dostarczył lub nabył, ale również kto i kiedy dokonał jakiejś zmiany w dokumencie. Na ogół programy takiej funkcjonalności nie posiadają. Jednak drobna zmiana w bazie danych pozwoliła na zaspokojenie nowych potrzeb bez konieczności kupowania nowego programu.

Informatyka w biznesie – redukcja kosztów

Koszt to nie tylko pieniądze, które się wydaje. Kosztem są również pieniądze, których się nie zarabia. Jeśli więc rozwiązanie informatyczne powoduje zbyt dużo pracy wynikające z obsługi programu, to takie rozwiązanie po prostu jest złe.

Potrzebujesz wsparcia informatycznego, które oszczędza twoje pieniądze. Oszczędza je zdejmując niepotrzebne obowiązki z pracowników i robi to w sposób racjonalny. Koszt programu lub wdrożenia zmiany w programie nie może przekroczyć korzyści wynikającej z tej zmiany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *